

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.003 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Length | 8 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.6002 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 4.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 30 ppm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600025 |
| Drive Level | 10 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 1423
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81390
Ext.Price$0.81390
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81390 | $0.81390 |
| 10 | $0.61213 | $6.12130 |
| 25 | $0.58993 | $14.74825 |
| 50 | $0.56853 | $28.42650 |
| 100 | $0.55485 | $55.48500 |
| 300 | $0.53571 | $160.71300 |
| 500 | $0.51723 | $258.61500 |
| 1000 | $0.39241 | $392.41000 |
| 3000 | $0.39027 | $1170.81000 |
| 5000 | $0.38814 | $1940.70000 |
